1. Strona główna
  2. Ogłoszenia
  3. Turystyka

Spotkanie i spacer nad Biebrzą 25-26.03.2022

Spotkanie i spacer nad Biebrzą 25-26.03.2022

Fundusz Partnerstwa zaprasza lokalnych aktywistów i aktywistki


Fundusz Partnerstwa serdecznie zaprasza lokalną społeczność znad Biebrzy na spotkanie w ramach Akademii Partnerstwa.  Dołączcie do nas i weźcie udział w spotkaniu z lokalnymi działaczami i działaczkami z całej Polski. Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Miejsce: Spotykamy się w dniach 25-26 marca 2022 w hotelu Bartlowizna, ul. Nadbiebrzańska 32, Goniądz, http://biebrza.com.pl

HARMONOGRAM SPOTKANIA
25 marca (piątek) – od godziny 19:00 – zapraszamy prezentacje lokalnych inicjatyw wokół Biebrzy.Po prezentacji inicjatyw i dobrych praktyk zapraszamy na wspólną kolację. Jeśli chcecie Państwo pojawić się i podzielić swoim doświadczeniem, prosimy o kontakt: Katarzyna Paterek, przemiany.kontakt@gmail.com

26 marca (sobota) 8:00-11:00 – spacer: Spoglądając na przyrodę i krajobraz – jak uratować drzewo
Prowadzenie Michał Książek, Lasy i Obywatele, Ambasador Akademii Partnerstwa

Opis: Wyjście w teren Biebrzańskiego Parku Narodowego. Spacer złożony z zachwytów i zdziwień. Będziemy oglądać drzewa, rośliny, ptaki, owady i zastanawiać się dlaczego jednych poruszają, zachwycają a innym są obojętne. Opowiemy sobie o wpływie krajobrazu, przyrody, na twórczość człowieka, jak go inspirują, kształtują i uwieczniają. Nie zabraknie też wskazówek, jak interweniować w obronie przyrody, jak uratować drzewo, las albo łąkę.

Uwaga: osoby zainteresowane spotkaniem i spacerem bardzo prosimy o wiadomość w tej sprawie na adres przemiany.kontakt@gmail.com

Akademia Partnerstwa jest skierowana do lokalnych liderów/ek i aktywistów/ek działających na rzecz społeczności związanych z sektorem pozarządowym.
Chcemy spotkać się z działaczkami i aktywistkami znad Biebrzy, by wymienić się wiedzą i kontaktami.
Uczestnicy/czki Akademii od 2021 roku zdobywają wiedzę i kompetencje, przy wykorzystaniu niekonwencjonalnych narzędzi, nowych metod działań lokalnych budujących więzi i odpowiedzialność za wspólne dobro. Ważnymi elementami Akademii Partnerstwa są: interaktywność, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.
Koncepcja Akademii oparta jest o wielowymiarowe znaczenie słowa PARTNERSTWO w przestrzeni działań obywatelskich. PARTNERSTWO to współpraca, budowanie więzi między ludźmi i pokoleniami. Empatia wobec drugiego człowieka, jego poglądów i priorytetów. PARTNERSTWO to także uważność na otoczenie i społeczność lokalną w całej jej różnorodności. To wrażliwość i szacunek dla człowieka i przyrody. Wprowadzając zmiany na lepsze wokół siebie, małymi krokami zmieniamy cały świat. Potrzebujemy dzisiaj nowego podejścia i wizji świata, w którym dobrostan ludzi osiąga się w poszanowaniu środowiska i praw człowieka.


Finansowanie projektu Reclaim our civil space:
Projekt „Odzyskajmy naszą obywatelską przestrzeń!” korzysta z dotacji w wysokości 1,8 mln EUR ze środków EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation.
__________
Wsparcie instytucjonalne Funduszu Partnerstwa jest współfinansowane ze środków NIW CRSO w ramach Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2018-2030. #NIW #PROO