• 29 lutego 2020
  1. Strona główna
  2. Ogłoszenia
  3. Turystyka

Dzień Łosia w BPN

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie! Po raz drugi obchodzimy „Dzień Łosia” w Polsce, ustanowiony przez grupę sympatyków łosia związanych z akcją „Jestem z Łosiem”.

W tym roku na Dzień Łosia zapraszają Marcin Dorociński –  link z filmikiem promującym wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=HrsaDfJmm4A&feature=share

, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Magazyn Na Tropie, Biebrzański Park Narodowy, Kampinoski Park Narodowy i Poleski Park Narodowy.

Połowa września jest okresem szczególnym w życiu łosi. Trwa wtedy ich okres godowy – bukowisko. To dlatego w tym terminie świętujemy już po raz drugi Dzień Łosia. Samce łosia w odróżnieniu od jelenia nie są głośne, a do zalotów służą im słabo słyszalne dźwięki, przypominające stękanie. Są też delikatnymi zalotnikami i zabiegają o względy samicy, która musi zaakceptować kandydata na ojca swojego potomstwa.

W ramach wydarzenia zapraszamy nad Biebrzę, na Polesie i do Puszczy Kampinoskiej na niezwykłe spacery o świcie, prelekcje i spotkania.

Biebrzański Park Narodowy:
5:30 - zbiórka na parkingu przy ścieżce edukacyjnej „Barwik” Biebrzańskiego Parku Narodowego.
5:45 - wymarsz z parkingu na spacer. Prowadzenie Piotr Dombrowski. Spacer potrwa do trzech godzin. Do przemarszu trasa licząca ok. 10-12 km. Wystarczą buty trekkingowe.
Po spacerze przenosimy się do siedziby Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie o łosiach opowie i łosie pokaże Piotr Dombrowski.

Wstęp wolny.

Kampinoski Park Narodowy:
6:00 - zbiórka na parkingu w Granicy koło Kampinosu i spacer w poszukiwaniu łosia.
10:00 - krótka prezentacja ciekawostek o królu puszczy - Katarzyna Fidler i spotkanie ze znanym filmowcem i fotografem przyrody Marcin Kostrzynski w skansenie w Granicy.
11:30 - 12:00 - zakończenie.

Poleski Park Narodowy
6:00 - zbiórka, początek spaceru i zajęć terenowych na ścieżce Czahary. Zbiórka - wieża widokowa na początku ścieżki "Czahary", na końcu wsi Zastawie.
10:00 - prezentacja multimedialna "Łoś super ktoś". Zaplecze edukacyjne, za dyrekcją Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie, ul. Lubelska 3a.
10:30 - prezentacja "Moje spotkania z łosiami" fotografa przyrody i łosi z Lubelszczyzny, Radosław Miazek.

Serdecznie zapraszamy.

Ważne - spacery odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze

Magazyn Na Tropie