1. Strona główna
  2. Ogłoszenia
  3. Gmina

WORD wyszkoli szkolących

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku ponownie otrzymał akredytację pozwalającą prowadzić kursy na instruktorów nauki jazdy. Ośrodek od razu idzie za ciosem: pierwszy taki kurs w stolicy Podlasia rusza jeszcze w tym roku! Pierwsze szkolenie rozpoczyna się w dniu 5 lutego 2021r.

Uzyskanie akredytacji dla placówki szkoleniowej instruktorów nauki jazdy, wydanej przez podlaską kurator oświaty Beatę Pietruszkę, nie było zwykłą formalnością administracyjną. Wręcz przeciwnie, WORD musiał przejść wizytację komisji akredytacyjnej, wszechstronnie badającej poziom kształcenia w Ośrodku. Sprawdzano salę komputerową dla uczestników kursów, kwalifikacje kadry szkoleniowej oraz pojazdy, na których będą odbywały się zajęcia. Dodatkowo skontrolowana została dokumentacja z innych szkoleń, które WORD prowadził w ostatnich latach.

Ośrodek przy Wiewiórczej jest teraz jednym z ledwie kilku WORD-ów w Polsce mających uprawnienia do prowadzenia kursów na instruktorów. Nic dziwnego, że w Białymstoku poszerzono ofertę o to szkolenie, które właśnie rusza, gdyż WORD mocno postawił na działania edukacyjne. Jest to zarazem odpowiedź na potrzeby Ośrodków Szkolenia Kierowców, które wciąż poszukują instruktorów do szkolenia kandydatów oraz słabszą ostatnio zdawalność na egzaminach kwalifikacyjnych dla instruktorów. WORD w Białymstoku od zawsze kojarzył się z solidnym przygotowaniem swoich kursantów oraz wysokim procentem absolwentów, którzy osiągali dobre wyniki na testach i egzaminach. 

Najważniejsza wiadomość: są jeszcze wolne miejsca! Jednak uwaga: czas nagli!

Wszystkich informacji udzielają pracownicy Działu Szkoleń (tel. 695 035 551, www.word.bialystok.pl ). Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Załączniki:
1. instruktor - akredytacja Podlaskiego Kuratora Oświaty.pdf