1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Sport

Biebrzański Bieg Łosia 2022

    19 czerwca 2022 r. z centrum Goniądza ruszyła V edycja Biebrzańskiego Biegu Łosia o dystansie 10 km i II edycja Półmaratonu Biebrzańskiego  o długości 21 km.

    Wydarzenie zorganizowane zostało przez Biebrzański Park Narodowy, Burmistrza Goniądza, Nadleśnictwo Knyszyn, Sławomira Moczydłowskiego i Tadeusza Dziekońskiego.

    W obu biegach udział wzięło ponad 200 zawodników z różnych części kraju, jak podkreślali, trasa nie była trudna, a towarzyszący im upał wynagradzała piękna panorama Doliny Biebrzy. Celem biegu jest promowanie naszego regionu, miejsca o bardzo bogatych walorach przyrodniczych a także biagania, jako sposobu na zdrowy styl życia.

    Organizatorów cieszy coraz liczniejszy udział uczestników w obu biegach. W tym roku biegom towarzyszył zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu - Jarmark Rękodzieła i Tradycyjnej Żywności, na którym można było kupić między innymi produkty regionalne.

Czas upłynął w przyjaznej atmosferze, którą stworzyli sami biegacze. Przyciągają ich uroki przyrody biebrzańskiej, okolicznych lasów i cisza, dla której przybywają całymi rodzinami, by razem odpocząć nad Biebrzą.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałych wyników, które mimo upału zostały pobite.

    Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Białystok i TVP 3.

    Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom biegów. Sponsorowi głównemu – Polskiej Grupie Energetycznej S.A. a także osobom i podmiotom, które przyczyniły się do organizacji biegu i zabezpieczenia trasy biegu, przede wszystkim Pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Goniądzu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu, Klewiance i Wólce Piasecznej, Komendzie Powiatowej Policji w Mońkach, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego, Pracownikom Nadleśnictwa Knyszyn oraz Pracownikom i Wychowankom Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu.

 

Do zobaczenia za rok!

 

List Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.pdf

Zdjęcia – MCEiRS w Goniądzu

Galeria