Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty, Rodzice
Drodzy Uczniowie

    Przed nami kolejny rok szkolny, rok  zapewne nieco inny niż poprzednie, pełen wyzwań, którym wspólnie musimy stawić czoła.
Mam nadzieję, że będzie to czas nie tylko wytężonej nauki i pracy, ale także poszukiwań własnych dróg rozwoju, ciekawych doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności oraz rozwijania zainteresowań.
Ufam, że wszyscy Państwo  w pełni wykorzystacie ten rok i uznacie, że będzie on lepszy od poprzednich.

    Jest to rok szczególny, po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wracają do szkolnych obowiązków. Wspólnie musimy się nauczyć jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich w dobie pandemii.
O co wszystkich Was serdecznie proszę. Dbajmy o siebie nawzajem, stosując się do zaleceń sanitarnych które na nas nałożono.

    Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chciałbym, żebyście jak najlepiej wykorzystali  wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła.
Chciałbym, byście pamiętali, że w szkole nie tylko zdobywacie wiedzę. Uczycie się także koleżeństwa, szacunku, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.
W szkole – przez przebywanie z rówieśnikami, z dziećmi młodszymi i starszymi od siebie, z nauczycielami – uczycie się również odpowiedzialności i tolerancji, stajecie się osobami, na których można polegać.

    Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzę, by nadchodzący rok szkolny był okresem nowych wyzwań, pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz obfitował w liczne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Niech podejmowany trud stanie się dla Państwa źródłem zadowolenia oraz radości i wdzięczności uczniów.

    Rodzicom życzę, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci. Niech nasza szkoła będzie dla Państwa miejscem otwartym i przyjaznym. Życzę dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami.

    Życzę Wam wszystkim, by ten nowy rok szkolny był spokojny, bezpieczny i zdrowy!

Burmistrz Goniądza
Grzegorz Andrzej Dudkiewicz