1 czerwca br. w Tykocinie uczniowie klas I-III  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Goniądzu uczestniczyli w pikniku edukacyjnym pod hasłem ,,Dzień Dziecka - na wesoło i sportowo" zorganizowanym w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Dziecka. Organizatorami wydarzenia była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku oraz Podlaskie Kuratorium Oświaty przy wsparciu finansowym samorządów z terenu województwa podlaskiego, w tym również Gminy Goniądz.

Podczas pikniku na dzieci czekało wiele atrakcji, mogły zobaczyć sprzęt policyjny m.in. radiowozy, armatkę wodną, quady, motocykle, pojazd opancerzony, a także tresurę policyjnych psów służbowych.

Najmłodsi i ich opiekunowie dowiedzieli się jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a także w formie zabaw przypominali numery alarmowe. Wszyscy uczestnicy wydarzenia brali udział w sportowej rywalizacji m.in. podczas biegu z przeszkodami, a chętni mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji w postaci dmuchańców czy malowania twarzy.

Uśmiechom i zabawom nie było końca, a dzieciaki z naszej szkoły z pięknymi wspomnieniami i pamiątkowymi gadżetami ufundowanymi przez samorządy wróciły do Goniądza.

 

Fotorelacja: Szkoła Podstawowa w Goniądzu

Galeria