1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Kultura

XII edycja Rock na Bagnie za nami

    Po raz kolejny miłośnicy muzyki undergroundowej spotkali się  na Festiwalu „Rock na Bagnie” na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu.
1 i 2 lipca br. na scenie mogliśmy usłyszeć kilkanaście zespołów z kraju i zagranicy m.in.: Dezerter, UK Subs, Shrift czy Hunter. Festiwal organizowany  jest przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego przy wsparciu i dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Goniądzu, Starostwa Powiatowego w Mońkach oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

    Podczas trwania Rock na Bagnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu można było obejrzeć wystawę festiwalowych gadżetów z okresu 12 lat istnienia festiwalu, a przed jego budynkiem po raz kolejny ustawiona była tzw. „mała scena”, na której również odbywały się występy na żywo, zaś w parku miejskim zlokalizowany był punkt regionalnej żywności, gdzie wystawcy z terenu naszej gminy serwowali domowe wypieki i dania na gorąco.

    Rock Na Bagnie to największa impreza w Polsce pokazująca scenę niezależną w całej okazałości. To również giełda z udziałem najważniejszych niezależnych firm fonograficznych, twórców koszulek i innych gadżetów, całodobowe radio internetowe mieszczące się niedaleko sceny i przeprowadzające wywiady z muzykami i gośćmi festiwalu a także wystawy, spotkania i piękny Biebrzański Park Narodowy na wyciągnięcie ręki.

 

Zdjęcia: https://www.facebook.com/RockNaBagnieofficial/

Galeria