1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Kultura

Rock Na Bagnie juz niebawem!

Trzynasta edycja Rock na Bagnie odbędzie się jak zwykle w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu, Województwo Podlaskie, w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023r.

 30 czerwca rusza trzynasta edycji Rock na Bagnie, organizowana przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w Goniądzu na Podlasiu.

Niewątpliwie największymi atrakcjami festiwalu będą występy zespołów na scenie głównej usytuowanej tuż przy brzegu jednej z najdzikszych rzek w kraju, jaką jest Biebrza. Wśród wykonawców zobaczymy jedyne w tym roku występy w Polsce takich legend jak: COCKNEY REJECTS z Wielkiej Brytanii - ojcowie oi/street punka, którzy są właśnie w trakcie swojego ostatniego światowego tournée, THE UKRAINIANS – rzadko koncertująca legenda folk/punka, oraz przedstawicieli nowojorskiej sceny hardcore; SHEER TERROR. Specjalne urodzinowe koncerty zagrają: MOSKWA, FORT BS i SKANKAN.  Natomiast PUDELSI i ONE MILLION BULGARIANS przypomną swoje sety z Jarocina 86/87. Oprócz tego zobaczymy: KSU, SZTYWNY PAL AZJI, COCHISE, ALIANS, DZIECIUKI z Białorusi, TORO BRAVO z Litwy, GAGA ZIELONE ŻABKI, TERRORDOME, BULBULATORS, DDTK, THE COIOTS!, ZEMSTA NIETOPERZA, HUMAN RIGHTS, WERSJA DE LUX, DEPIT.

Jak widać po powyższym zestawie, Rock na Bagnie stawia na różnorodność gatunków: rock, punk, metal, ska, folk, hardcore, zimna fala…  

Oprócz koncertów na scenie głównej, organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele atrakcji towarzyszących z których warto wymienić: „Noc na Bagnie” Radia Bunt, podczas której usłyszymy na żywo audycję „Zgrzyt” Piotra „Pietii” Wierzbickiego, oraz specjalne występy zespołów: IDEE FIXE, BLUE HANGOVER i WARSAW BULDOGERS.

W Goniądzkim Ośrodku Kultury zobaczymy wystawę poświęconą niedawno zmarłemu wszechstronnemu artyście Kordianowi Michalskiemu. Będziemy mogli wziąć też udział w spotkaniu z zespołem MOSKWA, a z profesorem Waldemarem Kuligowskim porozmawiamy o książce „Uwierz w festiwal”.  Rozmowę tą poprowadzi Mirosław Pęczak – znany dziennikarz i kulturoznawca (UW).

W centrum Goniądza, w ramach inicjatywy „Rock na Bagnie na Styku Kultur”, powołanej przez mieszkańców i przyjaciół festiwalu, już od czwartkowego wieczoru będzie działał jarmark z małą sceną, na której zagrają:  ADAM WOŁOSZ, BLUE HANGOVER, BLEF, STUDIO 2, 21A, KUNDLE, TeDeKaPe, CZERWONE KOŚCIOŁY.

Przez cały czas trwania festiwalu będzie można oglądać wystawę Joanny Sidorowicz p.t. „Wielokulturowość – tygiel, czy sałatka ?” ukazująca różnorodność Podlasia.

Dla najmłodszych przygotowane jest festiwalowe przedszkole. 

Biebrzański Park Narodowy na terenie którego odbywa się festiwal, oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec są dodatkowymi atutami skłaniającymi do odwiedzenia Goniądza i Podlasia nie tylko w czasie trwania Rock na Bagnie.  

Karnety w przedsprzedaży w cenie 200 PLN. są do nabycia w sieci GoOut, eBilet oraz Eventim, tylko do 26 czerwca.  Ceny dwudniowych karnetów w dniu festiwalu wyniosą 230 PLN. Na miejscu będą również dostępne bilety jednodniowe w cenie 130zł. Dzieci do ukończenia 13 lat wchodzą z rodzicami/opiekunami za darmo.

Zapamiętaj! Województwo Podlaskie, Powiat Moniecki, Gmina Goniądz, plaża nad Biebrzą, 30.06-01.07.2023r. – Rock na Bagnie XIII!

Festiwal zorganizowano przy wsparciu Województwa Podlaskiego, Starostwa Powiatowego w Mońkach i Gminy Goniądz.

 

Więcej informacji:
www.rocknabagnie.com.pl
www.facebook.com/RockNaBagnieofficial