1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Kultura

Podlaska Oktawa Kultur

28 lipca br. na plaży miejskiej w Goniądzu odbył się występ artystyczny zespołu „Junii Brasovului” z Rumunii w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur, organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji i Kultury w Białymstoku.

Zespół „Junii Brasovului” pochodzi z Braszowa w  Rumunii i działa od 1972 roku. Zespół przez swoje występy próbuje odtworzyć duchową atmosferę wsi z okolic Braszowa oraz zwyczaje i tradycje ludowe z obszaru Karpat południowych. „Junii Brasovului” chce być opiekunem, kontynuatorem i nadawcą rumuńskich wartości ludowych. Zespół bierze udział we wszystkich krajowych festiwalach studenckich i zdobywa nagrody we wszystkich ich edycjach. Występował również w wielu krajach, np. w Niemczech, na Węgrzech, Jordanii, Iraku czy Grecji.

W Goniądzu zespół z Braszowa zaprezentował tańce i pieśni wyrażające duszę narodu rumuńskiego, opowiadające o pracy, zabawie, legendach i poezji chłopów karpackich. Na koniec artyści zatańczyli wspólnie z goniądzką publicznością.

Cała galeria zdjęć dostępna jest na stronie GOK w Goniądzu: https://goniadz.naszgok.pl/n,podlaska-oktawa-kultur-w-goniadzu

Galeria