1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Kultura

IX Rock na Bagnie za nami

    Po raz IX miłośnicy muzyki undergroundowej spotkali się  na Festiwalu „Rock na Bagnie”, z czego po raz  VII odbył się na ternie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu.
4 i 5 lipca br. na scenie mogliśmy usłyszeć kilkanaście zespołów z kraju i zagranicy.

    W czasie trwania festiwalu na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goniądzu przez 4 dni obywał się Jarmark - rękodzieła i tradycyjnej żywności. Przybyli na plac turyści i mieszkańcy mogli skosztować regionalnych dań serwowanych na gorąco,  domowych wypieków a także zakupić pamiątki z nad Biebrzy.

    Festiwal organizowany  jest przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego przy wsparciu i dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Goniądzu oraz  Starostwa Powiatowego w Mońkach - festiwal Rock na Bagnie należy do sześciu największych festiwali w Polsce. Został uznany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego za jeden z dziesięciu najlepszych produktów turystycznych województwa podlaskiego.

    Rock Na Bagnie to największa impreza w Polsce pokazująca scenę niezależną w całej okazałości. To również giełda z udziałem najważniejszych niezależnych firm fonograficznych, twórców koszulek i innych gadżetów, całodobowe radio internetowe mieszczące się niedaleko sceny i przeprowadzające wywiady z muzykami i gośćmi festiwalu, wystawy fotograficzne, spotkania i projekcje wyjątkowych filmów, kiermasz regionalnego jedzenia i piękny Biebrzański Park Narodowy na wyciągnięcie ręki.

 

Żródła:
https://www.facebook.com/Szuwary-118614064870142/
https://www.facebook.com/RockNaBagnieofficial/
http://bialystok.naszemiasto.pl/artykul/rock-na-bagnie-2019-mocna-muzyka-i-dobra-zabawa-to-wszystko,5196635,artgal,t,id,tm.html
www.e-monki.pl

Galeria