1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Kultura

Goniądzki Jarmark rękodzieła i tradycyjnej żywności

W minioną niedzielę, 11 sierpnia br., plac przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Goniądzu został oblany miodem. Po raz ostatni w sezonie wakacyjnym odbył się „Goniądzki Jarmark – rękodzieła i tradycyjnej żywności”.

Jak co roku sierpniowy jarmark dedykowany jest bardzo pożytecznym owadom, jakimi są pszczoły. To tego dnia mieszkańcy miasta, goście oraz turyści mogą zakupić produkty pszczelarskie – miody, pyłki kwiatowe, pierzgę pszczelą czy świece z wosku pszczelego. Osoby przybyłe na plac przed Ośrodek Kultury miały okazję zakupić również lokalne produkty spożywcze, w tym swojskie sery, wędliny, smakołyki kuchni regionalnej – kartacze, babkę ziemniaczaną, oraz słodkie ciasta, bułki drożdżowe, mrowiska, lizaki. Regionalni twórcy zaprezentowali rzeźby, akwarele, ceramikę, produkty decoupage, kosze wiklinowe, wyroby szyte i dziergane.

Odwiedzający jarmark goście z chęcią zaglądali na stoisko edukacyjne  Biebrzańskiego Parku Narodowego, który wspólnie „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” przygotował gry, zabawy i quizy o tych wyjątkowych owadach. Można była zagrać w grę terenową dedykowaną pszczołom, stworzyć swój własny magnes lub przypinkę, ułożyć przyrodnicze puzzle, zagrać w dużą grę planszową o pszczołach murarkach, pomalować farbami i pastelami. Na wszystkich czekały nagrody.

Podczas jarmarku wystąpił p. Ryszard Minkiewicz z Białegostoku, który umilił czas wszystkim gościom piosenkami wykonywanymi na gitarze.

Cała galeria zdjęć dostępna jest na stronie: https://goniadz.naszgok.pl/n,dzien-pszczoly-na-jarmarku

 

Galeria