• 6 czerwca 2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Zawody Sportowo-Pożarnicze

    9 czerwca na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody zorganizował Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP, Ochotnicza Straż Pożarna w Goniądzu i Burmistrz Goniądza. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Kazimierz Gwiazdowski - poseł na Sejm RP, Tomasz Jędrzejczak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Goniądzu, mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Stachurski - Komendant Powiatowy PSP, kpt. mgr inż. Andrzej Beczko, mł. bryg. mgr inż. Sławomir Szafrański oraz nadkom. Krzysztof Kuligowski - Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mońkach.

    Do zawodów przystąpiło 5 drużyn tj.: OSP z Białosuknii, Goniądza, Klewianki, Downar i Osowca. Jednostka OSP z Wólki Piasecznej z uwagi na wypadek losowy jednego z druhów nie mogła wziąć udziału w zmaganiach sportowych, jednak gorąco dopingowała kolegów druhów z innych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Zawody składały się z dwóch konkurencji:

1. Ćwiczenie bojowe polegające na dobiegnięciu przez zespół 6 osobowy z linii startu do miejsca ułożenia sprzętu na podeście, zbudowaniu linii: ssawnej zbudowanej z dwóch węży W-110 zakończonej smokiem, głównej z dwóch odcinków W-75 zakończonego rozdzielaczem kulowym i dwóch linii gaśniczych zbudowanych z dwóch węży W-52(razem 2 W-52) zakończonych prądownicą metalową, uruchomieniu motopompy i zassaniu wody, podaniu 2 prądów wody na obrotowe kółko znajdujące się na stojaku.

2. Bieg sztafetowy polegający na przebiegnięciu z prądownicą zawodników od linii startu między 5-cioma szeregowo ustawionymi tyczkami (miedzy tyczkami bieg slalomem), przeskoczeniu przez rów z wodą, obiegnięciu końcowej tyczki i powrót na linię startu tą samą trasą i przekazaniu prądownicy kolejnemu zawodnikowi.

 

Końcowa klasyfikacja drużyn ustalana została na podstawie łącznego czasu uzyskanego z dwóch konkurencji i przedstawia się następująco:

I miejsce: OSP Białosuknia z czasem 2.04.04s

II miejsce: OSP Goniądz z czasem 2.06.51s

III miejsce: OSP Klewianka z czasem 2.09.57s

IV miejsce: OSP Downary z czasem 2.10.53s

V miejsce: OSP Osowiec z czasem 2.12.51s

 

    Na wszystkich czekała również gorąca strażacka grochówka oraz ciepła kiełbaska podawana z kuchni polowej. Serdeczne podziękowania dla OSP w Goniądzu, która zorganizowała tą dodatkową, pyszną i treściwą atrakcję kulinarną.

    Burmistrz Goniądza - Grzegorz Andrzej Dudkiewicz wraz z zaproszonymi Gośćmi, na zakończenie zawodów wręczył puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody dla strażaków ochotników, którzy wzięli udział w zawodach sportowo-pożarniczych. Odznaczono również dwóch strażaków ochotników z OSP w Goniądzu.

    Ochotnicza Straż Pożarna oraz Burmistrz Goniądza dziękuje wszystkim za przybycie i uświetnienie swoją obecnością Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Galeria