Po raz kolejny miłośnicy muzyki undergroundowej spotkali się  na Festiwalu „Rock na Bagnie”,na ternie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu.
W miniony weekend na scenie mogliśmy usłyszeć kilkanaście zespołów z kraju i zagranicy m.in.: Cockney Rejects, KSU, Sztywny Pal Azji, Moskwa czy Pudelsi.

Festiwal organizowany jest corocznie przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego przy wsparciu i dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Goniądzu, Starostwa Powiatowego w Mońkach oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Podczas trwania Rock na Bagnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu można było obejrzeć wystawę poświęconą niedawno zmarłemu przyjacielowi Rock na Bagnie – Kordianowi Michalskiemu. W centrum miasta kolejny raz działała jarmark regionalnej żywności, podczas którego wystawcy w większości z terenu naszej gminy, serwowali gościom i uczestnikom festiwalu domowe wypieki oraz dania na gorąco- w towarzystwie muzyki na żywo z tzw. „małej sceny”. Podczas wydarzenia w parku miejskim swoją wystawę pt. „Z życia naszych przodków. Downary i okolice.” zaprezentowała także mieszkanka gminy – Pani Teresa Mlejnek-Dylewska.

Rock na Bagnie to największa impreza w Polsce pokazująca scenę niezależną w całej okazałości. To również giełda z udziałem najważniejszych, niezależnych firm fonograficznych, twórców koszulek i innych gadżetów, całodobowe radio internetowe mieszczące się niedaleko sceny, wywiady z muzykami i gośćmi festiwalu a także wystawy, spotkania i piękny Biebrzański Park Narodowy na wyciągnięcie ręki.

Serdecznie dziękujemy organizatorom  i wolontariuszom za ogrom pracy włożony w organizację festiwalu, zaś wszystkim jego uczestnikom, z gorącymi pozdrowieniami mówimy – do zobaczenia za rok!

 

Zdjęcia: https://www.facebook.com/RockNaBagnieofficial/

Galeria