• 2 lipca 2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Wigilia Narodów

W tegorocznej Wigilii Narodów zorganizowanej w niedzielę 15 grudnia jasełka bożonarodzeniowe wystawili uczniowie klas V ze Szkoły Podstawowej w Goniądzu. Dzieci przygotowali nauczyciele: pani Sylwia Kozak, pan Jarosław Kłubowicz i ks. Proboszcz Robert Koller.   

Po przedstawieniu pan Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, Burmistrz Goniądza wraz z Dyrektorem GOK, panią Katarzyną Nowicką i ks. Proboszczem, Robertem Kollerem złożyli wszystkim przybyłym gościom świąteczne życzenia oraz zaprosili do wspólnego dzielenia się opłatkiem.

Specjalnymi gośćmi imprezy był zespół Spirituals Singers Band z Wrocławia. Siedmioosobowy zespół powstał w 1978 roku i specjalizuje się w śpiewie gospel, jazz, spiritual. Zespół ma na swoim koncie wiele występów na koncertach w Polsce i za granicą, udział w wielu renomowanych festiwalach (Jazz Jamboree, Złota Tarka, Festiwal Piosenki w Sopocie, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Chóralistyki), udział w wielu produkcjach telewizyjnych i realizacjach teatralnych, a także dość pokaźną dyskografią. Spirituals Singers Band został obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami m. in. za dokonania artystyczne uhonorowany został nagrodą im. Vacka - Wacka Kisielewskiego, przez tygodnik Jazz Forum mianowany tytułem najlepszej polskiej jazzowej grupy wokalnej oraz nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz 2000". Przez tak długi okres działalności przez zespół przewinęło się kilkudziesięciu muzyków. Część z nich współpracuje ze znanymi zespołami w kraju i za granica.
Na naszej scenie Spirituals Singers Band zaśpiewał koncert „Kolędy Świata” i wystąpił w składzie: Alicja Leśniok-Wiłkowska, Marta Raczak-Idczak, Aleksandra Sozańska-Kut, Marek Dygdała, Artur Stężała.

Zespół zachwycił zgromadzoną publiczność oryginalną aranżacją, pięknym śpiewem i sposobem wykonania kolęd.

Impreza była współfinansowana ze środków Powiatu Monieckiego.

 

Więcej zdjęć na: https://goniadz.naszgok.pl/n,wigilia-narodow-7

Galeria