1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Uroczystości z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    We wtorek, 3 maja, w całym kraju organizowane były uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. W 231 rocznicę uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli, gminne obchody tego święta odbyły się także w Goniądzu.

    Obchody rozpoczęła msza święta odprawiona przez proboszcza Parafii pw. św. Agnieszki w Goniądzu Roberta Kollera w intencji Ojczyzny i motocyklistów w związku z otwarciem sezonu motocyklowego.

Następnie przedstawiciele władz, księża, poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy, harcerze z 7 Szczepu Drużyn Goniądzkich "Boanerges", mieszkańcy oraz turyści przemaszerowali w asyście żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Oddziałów Terytorialnych  wraz z jadącą kolumną motocyklistów do parku miejskiego. Pod pomnikiem pamięci odśpiewano hymn państwowy, przemówienie okolicznościowe wygłosił Burmistrz Goniądza Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów.

W czasie obchodów ksiądz proboszcz parafii w Goniądzu poświęcił około 150 motocykli, modląc się i życząc kierowcom bezpiecznych podróży. Część z nich to "Biebrzańskie Niedźwiedzie" - grupa motocyklowa z Goniądza, zaś pozostali to ich przyjaciele i goście z różnych części województw sąsiednich.

Na koniec Burmistrz Goniądza zaprosił wszystkich uczestników uroczystości na ciepłą grochówkę przygotowaną przez Panie kucharki z Młodzieżowego Ośrodka Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu.

Po części oficjalnej w parku miejskim, grupa motocyklistów wykonała przejazd ulicami miasta Goniądz w celu zaprezentowania swoich pojazdów.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili sie do organizacji tej uroczystości: pracownikom Urzędu Miejskiego, Gminnego Ośrodka Kultury, a także Zakładu Usług Komunalnych w Goniądzu. Dziękujemy również pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Mońkach o dbanie o bezpieczeństwo jej uczestników.

 

Więcej zdjęć: Facebook - OSP Białosuknia
List Marszałka Województwa Podlaskiego z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.pdf 
List Pana Posła Jarosława Zielińskiego z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.pdf

Galeria