1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Ulice: Mostowa, Piotra z Goniądza i Witosa w Goniądzu – z dofinansowaniem!

    W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD, dawniej Fundusz Dróg Samorządowych) przyznano kolejne środki na remont i budowę nowych dróg. Podlaskie gminy i powiaty otrzymają ponad 205 mln zł, które przeznaczą na poprawę bezpieczeństwa ruchu i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej. Z przyjemnością informujemy, że Gmina Goniądz otrzymała wsparcie na realizację zadania: Rozbudowa ulic gminnych: Mostowa, Piotra z Goniądza, Witosa w mieście Goniądz.

Zadanie te znalazło się na tzw. podstawowej liście zadań gminnych, a planowana na lata 2021-2023 inwestycja zakłada budowę odcinka o łącznej długości 0,75 km, który zapewni bezpieczną komunikację dla mieszkańców ulic: Mostowej, Witosa i Piotra z Goniądza. Odcinek ten będzie też dobrym połączeniem w drogą wojewódzką nr 670. Pozyskana kwota dofinansowania to ponad 745 tysięcy złotych, co stanowi 50% szacowanych kosztów inwestycji. Planowana wartość całego zadania to 1 491 673 zł.

W ramach naboru złożono także wniosek na zadanie dotyczące przebudowy drogi gminnej w miejscowości Szafranki (ta inwestycja znajduje się na liście rezerwowej).

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

Szczegółowe informacje i lista jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymały wsparcie w ramach naboru RFRD na 2021 rok znajdują się na stronie Podlaskiego Urzędu wojewódzkiego: https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/podlaskie-samorzady-otrzymaja-od-rzadu-ponad-205-mln-zl-na-remont-i-budowe-nowych-drog