• 7 lipca 2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Turniej Szachowy

    Dnia 14 czerwca Burmistrz Goniądza otworzył turniej szachowy, w którym zagrało 42 szachistów. Szachiści grali w dwóch grupach - Juniorów i Seniorów. W grupie juniorów mogli zagrać czujący się na siłach juniorzy. W grupie juniorów zwyciężył Norbert Kopeć, 2 miejsce Kornel Chomicki, 3 Piotr Pęksa. W grupie seniorów zwyciężył Karol Milewski, 2 miejsce Zuzanna Arciszewska, 3 Matylda Szczotka.

    Część zawodników przyjechała prosto z Białegostoku, dzięki uprzejmości firmy IBATUR.pl - podlaskiemu przewoźnikowi, który nieodpłatnie zapewnił autobus  z Białegostoku do Goniądza.

    Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Klewianki, które serwowało potrawy lokalnej kuchni. Na plaży Miejskiej w Goniądzu gościliśmy również brazylijską restaurację Amazonica, serwującą potrawy kuchni południowoamerykańskiej oraz kawę z Peru - Machu Picchu.

    Na zakończenie turnieju Burmistrz Goniądza, wręczył puchary zwycięzcom oraz zaprosił na poczęstunek.

Serdeczne podziękowania składam:

  • Marcinowi Obałkowi i prowadzonej przez niego "Centrum Edukacji Ekologicznej w Klewiance" za inicjatywę zorganizowania turnieju szachowego w Goniądzu, za zapewnienie nagłośnienia oraz pomoc przy organizacji poczęstunku.
  • Andrzejowi Popławskiemu z firmy Puma Line, transport pasażerski Polska - Belgia i Holandia, za wszechstronną pomoc w organizacji turnieju.
  • Kołu Gospodyń Wiejskich z Klewianki za wystawienie namiotu z produktami lokalnymi.
  • Panu Leszkowi Zega z Podlaskiego Związku Szachowego za pożyczenie zegarów szachów.
  • "Stowarzyszeniu Czysty Świat" za współorganizację turnieju.
  • Klastrowi Wspierania Polskiej Gospodarki "Jedność" za współorganizację turnieju.
  • A zwłaszcza, dziękuję wszystkim uczestnikom.

Współorganizatorami wydarzenia było: Stowarzyszenie Czysty Świat, Puma – Line, Centrum Edukacji Ekologicznej w Klewiance nad Biebrzą oraz Miejski Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu.

Wyniki seniorzy:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5756729121832960/results/7

Wyniki juniorzy:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5746012138242048/results/6

Galeria