1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Święto Konstytucji 3 Maja

    W dniu wczorajszym w całym kraju organizowane były uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. W 232 rocznicę uchwalenia drugiej na świecie i pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli, gminne obchody tego święta odbyły się także w Goniądzu.

    Uroczystości 232 rocznicy rozpoczęły się w kościele pw. św Agnieszki w Goniądzu mszą w intencji Ojczyzny i motocyklistów w związku z otwarciem sezonu motocyklowego 2023, w której uczestniczyli mieszkańcy gminy, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Goniądz, harcerze z 7 Szczepu Drużyn Goniądzkich "Boanerges", przedstawiciele władz samorządowych, delegacje jednostek organizacyjnych gminy i zakładów pracy. Uroczystą mszę celebrował ksiądz proboszcz Robert Jacek Koller.

    Po nabożeństwie mieszkańcy miasta i gminy oraz zaproszeni goście w asyście żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej,  grupy motocyklowej „Biebrzańskie Niedźwiedzie” oraz ich przyjaciół na jednośladach z różnych części województwa i kraju, przy zabezpieczeniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach udali się pod pomnik w parku miejskim.  Odbyła  się  tam dalsza część uroczystości trzeciomajowych podczas których miało miejsce uroczyste  podniesienie flagi na maszt i wspólne odśpiewano hymn państwowy. Przemówienie okolicznościowe wygłosił Burmistrz Goniądza – Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, a delegacje uczestniczące w obchodach złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem pamięci. W czasie obchodów ksiądz Damian Silwonik poświęcił blisko 500 jednośladów, modląc się i życząc kierowcom bezpiecznych podróży. Na koniec Burmistrz Goniądza zaprosił wszystkich uczestników na ciepłą grochówkę przygotowaną przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klewiance.

    Po części oficjalnej w parku miejskim, grupa motocyklistów wykonała przejazd ulicami miasta i gminy Goniądz w celu zaprezentowania swoich pojazdów.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości: pracownikom Urzędu Miejskiego, Gminnego Ośrodka Kultury, Zakładu Usług Komunalnych w Goniądzu. Dziękujemy również pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Mońkach o dbanie o bezpieczeństwo jej uczestników.

Galeria