1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

String art w Gminnym Ośrodku Kultury

Właśnie rozpoczęła się akcja „Tydzień dla Polski” organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu. Już dziś zapraszamy przed GOK w Goniądzu, gdzie przed wejściem „A” do budynku czeka na Was zadanie! Na Święto Konstytucji 3-go Maja przygotowaliśmy niespodziankę, o której dowiecie się już wkrótce 😊

Happening – czyli z ang. „dzianie się”, „zdarzenie”. Jest to zorganizowane wydarzenie artystyczne, mające swoją dramaturgię, ograniczone czasowo i tworzące logiczną narrację lub zestaw znaków. Happeningi cechują się otwartością formalną łączoną z wieloma elementami improwizacji i bezpośredniością. Tego rodzaju dzieła sztuki wizualnej aktywizują widzów i stanowią wyraz nieskrępowanej ekspresji twórczej.

I Ty możesz być uczestnikiem takiego happeningu! Wystarczy, że przyjdziesz pod GOK, złapiesz za włóczkę i pomożesz nam stworzyć obraz Polski metodą „string art.”, czyli za pomocą sznurka. Nie wiesz o co chodzi, boisz się że Ci się nie uda? Zapukaj w drzwi lub zadzwoń: 85 738 00 21 wew.15, a chętnie pomożemy! Poniżej zdjęcia pierwszych „zaplątaczy”.

Nie zawiedź nas! Czekamy na Ciebie 😊

Galeria