• 6 czerwca 2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Spartakiada powiatowa

Dnia 24.05.2019 w Mońkach odbyła się Spartakiada powiatowa z okazji 65-lecia powstania Powiatu Monieckiego.


Gminę Goniądz reprezentowała 30 osobowa drużyna, w skład której wchodzili pracownicy Urzędu Miejskiego w Goniądzu, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Komunalnych, Gminnego Ośrodka Kultury, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, mieszkańcy gminy Goniądz, a także Burmistrz Goniądza – Grzegorz Andrzej Dudkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Goniądzu  - Tomasz Jędrzejczak.
           
            Celem inicjatywy było pielęgnowanie lokalnej tradycji poprzez uczczenie 65 rocznicy powstania powiatu monieckiego, a także integracja społeczności lokalnych i promowanie zdrowego stylu życia poprzez upowszechnianie kultury fizycznej i sportu.

            Spartakiada rozpoczęła się o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej Nr 2  w Mońkach i odbyła się m.in.: na boisku Orlik przy ZSOiZ w Mońkach oraz Pływalni Powiatowej w Mońkach.

            W rozgrywkach udział wzięły gminy: Goniądz, Mońki, Krypno, Jaświły, Trzcianne oraz reprezentacja Starostwa Powiatowego w Mońkach. Podczas rozgrywanych konkurencji nie zabrakło gorącego dopingu za który to Gmina Goniądz otrzymała wyróżnienie oraz pamiątkowy dyplom.

            Po rozegraniu wymagających i wyczerpujących konkurencji reprezentacja Gminy Goniądz uplasowała się na czwartym miejscu. Natomiast w rozegranym trójboju władz, Burmistrz Goniądza – Grzegorz Andrzej Dudkiewicz był niepokonany  przez pozostałych wójtów i burmistrzów. 

            Dziękuję wszystkim osobom, które tworzyły drużynę Goniądza – Walczących Niedźwiedzi, za godne reprezentowanie Gminy Goniądz.  

Galeria