1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Ruszyły prace związane z rozbudową dróg gminnych

    Z początkiem wiosny ruszyły prace związane z realizacją inwestycji drogowej pn.: Poprawa jakości powietrza poprzez usprawnienie warunków ruchu drogowego w gminie Goniądz – sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Zadanie zakłada rozbudowę sieci drogowej w pięciu miejscowościach gminy Goniądz: w Szafrankach Osowcu, Krzeczach, Białosukni oraz we Wroceniu. Prace obejmują: przebudowę drogi wewnętrznej położonej w miejscowości Osowiec na działce nr 602, przebudowę drogi gminnej nr 103366B w miejscowości Szafranki, przebudowę odcinka drogi gminnej nr 103361 Goniądz – Białosuknia, przebudowę odcinka drogi gminnej nr 103384B od DP nr 1852 – do granicy gminy (Dolistowo) oraz remont drogi gminnej nr 103364B na odcinku drogi wojewódzkiej nr 670 – Krzecze.

Generalnym wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „UNIDROG” Sp. z o.o. z Grajewa, a umowa opiewa na niemal 9 milionów złotych. Środki na realizację tej ogromnej inwestycji drogowej w wysokości 95 % dofinansowania pozyskano z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

W załączeniu do informacji przedstawiamy wstępny harmonogram prac na każdej z dróg. Jednocześnie prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z okresowymi utrudnieniami w ruchu. Zgodnie z zapisami umowy z Wykonawcą, zakończenie wszystkich robót drogowych ma nastąpić najpóźniej do 10 grudnia 2023 r.

Galeria