• 6 czerwca 2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Prezydent podziękował strażakom za ich akcję w Biebrzańskim PN

   Dnia 4 maja 2020 r., w Dniu Strażaka, Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych biorącymi udział w akcji gaśniczej prowadzonej na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do strażaków powiedział:
- Panowie, swoją służbą dajecie dowód niezwykłego człowieczeństwa, humanizmu i bohaterstwa, właśnie w służbie drugiemu człowiekowi, po to, by pomagać mu w tej niezwykle trudnej sytuacji, jaką zawsze jest, przede wszystkim sytuacja pożarowa.

    Uroczystość odbyła się we Wroceniu, gdzie w pobliskim lesie prowadzone były ostatnie działania służb gaszących pożar, który trwał od 19 do 26 kwietnia i objął blisko 5,5 tys. ha bagiennych łąk i lasu w Biebrzańskim Parku Narodowym i jego otulinie.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył również dziesięciu strażaków - uczestników akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego - wręczając im pamiątkowe medale za ofiarność i odwagę.
- Zawsze niezawodnie jesteście. Chcę za to na panów ręce - tak jak powiedziałem - bohaterów tej akcji gaśniczej, która miała tutaj miejsce przez kilka dni, złożyć z całego serca podziękowania w imieniu wszystkich naszych rodaków, całej RP, w imieniu całego naszego społeczeństwa - dodał Prezydent.

    W czasie uroczystości, z rąk Prezydenta, Ochotnicza Straż Pożarna w Goniądzu otrzymała promesę na zakup nowego samochodu gaśniczego w wysokości 100 tysięcy złotych.

Galeria