1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Podziękowanie za złożone dary dla uchodźców z Ukrainy

Drodzy Mieszkańcy.

    Z całego serca dziękuję Wszystkim za okazaną pomoc. To właśnie dzięki Waszemu zaangażowaniu, zgromadziliśmy sporą ilość kosmetyków, środków higienicznych dla dzieci, kocy, żywności, ubrań oraz innych potrzebnych arykułów w celu wsparcia potrzeb uchodźców z Ukrainy.

    Dary zbierane były  w sklepach znajdujących się na terenie Gminy Goniądz oraz w Urzędzie Miejskim w Goniądzu. Zebrane dary trafiły do Gminnego Punktu Pomocy Humanitarnej, następnie zostały przekazane do powiatowego Punktu Pomocy Humanitarnej, aby wspomóc uchodzców z Ukrainy.

    Zbiórka darów nie mogła się oczywiście odbyć bez nieocenionej pomocy mieszkańców  Gminy Goniądz, za co raz jeszcze serdecznie dziękuję, ale również dzięki wszystkim osobom odpowiedzialnym za logistykę całej zbiórki, sortowanie, pakowanie oraz transport darów.

    Do akcji pomocowej, przyłączyło się również Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Piasecznej jak również Koło Gospodyń Wiejskich w Klewiance, dostarczając artykuły niebędne do normalnego funkcjonowania, w szczególności dla kobiet i dzieci z Ukrainy, dając im namiastkę „normalności”, w tak trudnym dla Nich czasie.

    Gminny Punkt Pomocy Humanitarnej działa do odwołania. W związku z tym jeśli są osoby i firmy, które chcą pomóc uchodźcom z Ukrainy, to zapraszamy do dostarczania produktów do Punktu Pomocy Humanitarnej, który znajduje się w Urzędzie Miejskim w Goniądzu mieszczącym się przy Placu 11 Listopada 38 w Goniądzu.

    Jeszcze raz serdeczne podziękowania, za Wasze wrażliwe serca i szczere dary.

Grzegorz Andrzej Dudkiewicz

Galeria