1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Podsumowanie roku w Honorowym Krwiodawstwie

10 lutego br. uroczyście podsumowano miniony rok działalności Polskiego Czerwonego Krzyża rejonu monieckiego i z tej okazji w Monieckim Ośrodku Kultury wręczono odznaczenia i wyróżnienia.

Odznaczenia wręczyli: Andrzej Beczko - Prezes Oddziału Okręgowego PCK w Białystoku, Dariusz Średziński - Zastępca Dyrektora ds. Medycznych z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz  Paweł Jaworowski - Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Mońkach.

W roku 2023 na trenie naszego powiatu pobrano 778 donacji na ogólną ilość 350 litrów krwi, w tym w Goniądzu, w sześciu akcjach - 116 donacji na łączną ilość 52 litrów.

Z Gminy Goniądz jedna osoba otrzymała odznakę Honorowego Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia a trzy osoby  Odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi.

W dowód uznania podziękowania i gratulacje złożyli także Starosta Moniecki a także Burmistrzowie i Wójtowie poszczególnych gmin z terenu powiatu monieckiego. Burmistrz Goniądza – Grzegorz Andrzej Dudkiewicz podziękował Wszystkim krwiodawcom za zaangażowanie w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi poprzez ofiarowanie tego bezcennego daru życia jakim jest krew.

Życzymy Państwu by zdrowie, siła i wytrwałość do kontynuowania drogi Honorowego Dawcy Krwi towarzyszyła Wam każdego dnia.

 

Zdjęcia: e-monki.pl

Galeria