• 29 lutego 2020
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Podejmij wyzwanie - zostań żołnierzem!

AKCJA PODEJMIJ WYZWANIE - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM – spotkanie z przedstawicielami WKU w Białymstoku


PUP w Mońkach w dniu 29 lipca (poniedziałek) o godzinie 10:00 w siedzibie urzędu (pok. Nr 8 Klub Pracy) organizuje spotkanie informacyjne z przedstawicielami Wojskowej Komisji Uzupełnień w Białymstoku.

Na spotkaniu przedstawione zostaną ochotnicze formy służby wojskowej, w tym przede wszystkim informacje o służbie przygotowawczej, która jest przepustką do zawodowej służby wojskowej. Zapoznamy również z kampanią  promocyjną "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej".

To znakomita okazja aby na miejscu dowiedzieć się więcej nt. służby wojskowej bezpośrednio od pracowników WKU w Białymstoku.

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – to czekamy właśnie na Ciebie.

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewniamy niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczynamy punktualnie o 10.00 i kończymy około  godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, którą wybierzesz będziesz mógł wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych, ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczysz się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkanie jest otwarte. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Więcej informacji w siedzibie PUP w Mońkach lub pod numerem telefonu: 85 727 87 10