1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Piknik rodzinny w Wólce Piasecznej - św. Bernarda

Na placu zabaw  przy świetlicy wiejskiej w Wólce Piasecznej, w sobotę 20.08.2022 r., odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskiech w Wólce Piasecznej oraz mieszkańców wsi Wólka Piaseczna. Rodzice zorganizowali oczywiście słodki poczęstunek, a dzieci korzystały z wielu atrakcji przygotowanych dla najmłodszych, przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Piasecznej.

Wieczorem, odprawiona została msza święta polowa, na którą przybyli mieszkańcy wsi oraz goście. Ksiądz Proboszcz - Krzysztof  Szakiel, odprawił mszę w intencji mieszkańców wsi Wólka Piaseczna oraz przypomniał wszystkim zebranym biografię patrona miejscowości – św. Bernarda z Clairvaux – opiekuna pszczelarzy.

Był to również czas podsumowania, konkursu na tradycyjny wypiek bochenka chleba rozstrzygniętego podczas Dożynek Gminnych, w którym Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Piasecznej, ponownie zajęło pierwsze miejsce, (spośród Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Goniądz).

Piknik zakończył się późnym wieczorem, dzieci oczywiście zmęczone, ….. ale szczęśliwe.  

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania pikniku rodzinnego, jak również wszystkim rodzicom i dzieciom oraz mieszkańcom wsi, którzy m.in.: odmalowali drewniany plac zabaw znajdujący się przy świetlicy wiejskiej w Wólce Piasecznej oraz za montaż ogrodzenia wokół paneli fotowoltaicznych, zakupionego przez Gminę Goniądz.

Galeria