1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

OSP w Goniądzu zakupiła nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

    

    Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN o wartości ponad 800 tysięcy złotych jest już w posiadaniu strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu.

    Po hucznym przywitaniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN, przez druhów z OSP w Goniądzu i jednostki OSP z terenu Gminy Goniądz, Burmistrz Goniądza, przekazał symbolicznie kierowcy OSP w Goniądzu, kluczyki do nowego samochodu, a proboszcz z Parafii p.w. Św. Agnieszki wraz z przybyłymi mieszkańcami i strażakami pomodlił się w intencji strażaków i ich nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego aby służył strażakom i mieszkańcom Gminy Goniądz.

    Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN, który trafił do strażaków z OSP w Goniądzu został sfinansowany ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku (kwota 380 000,00 złotych), Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (kwota 160 000,00 złotych), promesa Prezydenta RP z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (kwota 100 000,00 złotych), z budżetu gminy Goniądz (kwota 38 570,00 złotych) oraz środki pochodzące z darowizny otrzymanej z Biebrzańskiego Parku Narodowego - (wpłaty darczyńców w wysokości 132 000,00 zł).

Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN z napędem 4X4 kosztował dokładnie 810 570,00 złotych.

 

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Panu Markowi Nowickiemu.

Galeria