1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Obchody Świąt Matki Boskiej Zielnej i Wojska Polskiego

    15 sierpnia br. uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pw. Św. Agnieszki w Goniądzu w intencji Ojczyzny, Żołnierzy Wojsk Polskich a także w intencji rolników z okazji dnia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęto  obchody Święta Wojska Polskiego w Gminie Goniądz.

    Z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu wykonali wieniec dożynkowy, symbolizujący naszą wiarę i wdzięczność za tegoroczne zbiory.

    Po mszy świętej władze samorządowe, mieszkańcy gminy oraz przybyli goście w asyście Żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażaków OSP z terenu Gminy Goniądz, delegacji Biebrzańskiego Parku Narodowego, harcerzy 7 Szczepu Drużyn Goniądzkich „Boanerges” przemaszerowali pod pomnik pamięci w parku miejskim.
Przemarsz prowadziła i zabezpieczała grupa motocyklowa z Goniądza – „Biebrzańskie Niedźwiedzie”.

    Podczas uroczystego apelu w parku miejskim na pamiątkę Święta Wojska Polskiego odśpiewano hymn, złożono kwiaty i zapalono znicze, a uroczyste przemówienie wygłosił Burmistrz Goniądza – Grzegorz Andrzej Dudkiewicz.

    Po części oficjalnej uroczystości zebrani mieszkańcy i goście wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne a na wszystkich uczestników czekała ciepła grochówka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Klewiance.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólne uczczenie tej ważnej daty w kalendarzu każdego Polaka.

 

Podziękowania kierujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości, a w szczególności: pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu za oprawę muzyczną, Panu Januszowi Kulimie - mieszkańcowi Goniądza za fotorelację z uroczystości a także pracownikom Zakładu Usług Komunalnych za zaopatrzenie i logistyczne przygotowanie uroczystości.

Galeria