Gminne obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Agnieszki w Goniądzu odprawiona przez księdza proboszcza Roberta Jacka Kollera, która odbyła się z udziałem chóru parafialnego oraz asyście żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, pocztu sztandarowego 7 Szczepu Drużyn Goniądzkich "Boanerges" oraz sztandarów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

Po nabożeństwie mieszkańcy miasta i gminy oraz zaproszeni goście w asyście grupy motocyklowej „Biebrzańskie Niedźwiedzie” i przy zabezpieczeniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach udali się pod pomnik w parku miejskim,  gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi na maszt i odśpiewano Hymn Polski. Przemówienie okolicznościowe z okazji Święta Niepodległości wygłosił Burmistrz Goniądza Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, a przedstawiciele administracji samorządowej, jednostek organizacyjnych gminy, służby mundurowe, przedstawiciele  Biebrzańskiego Parku Narodowego, organizacji i klubów złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem pamięci

Po oficjalnej części uroczystości Burmistrz Goniądza  zaprosił zebranych gości oraz mieszkańców na wojskową grochówkę przygotowaną przez pracowników i wychowanki młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej a także słodki poczęstunek w barwach patriotycznych przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Klewiance.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego święta, a w szczególności pracownikom: Zakładu Usług Komunalnych, Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu, Urzędu Miejskiego w Goniądzu, druhom OSP z terenu gminy a także harcerzom.

 

Fotorelacja: Janusz Kulima

Galeria