1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Narodowe Święto Niepodległości

    11 listopada to dla większości Polaków jeden z najważniejszych dni w roku, tego dnia w 1918 r. po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapy świata.

Obchodzona 11 listopada rocznica jest okazją do uroczystych obchodów, modlitw, podziękowań i  chwili zadumy nad bohaterstwem żołnierzy, którzy walczyli o wolną Polskę.

    W Gminie Goniądz uroczyste obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Agnieszki w Goniądzu odprawioną przez księdza  proboszcza  Roberta Jacka Kollera w intencji Ojczyzny z udziałem chóru parafialnego i w  towarzystwie pocztu sztandarowego 7 Szczepu Drużyn Goniądzkich "Boanerges" oraz sztandarów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy.

    Po nabożeństwie mieszkańcy miasta i gminy oraz zaproszeni goście udali się pod pomnik pamięci w parku miejskim, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Przemówienie okolicznościowe z okazji Święta Niepodległości wygłosił Burmistrz Goniądza, a delegacje uczestniczące w obchodach  pod pomnikiem złożyły wieńce i zapaliły znicze.

    W związku z trwająca sytuacją  kryzysową na granicy Polsko - Białoruskiej, wszyscy uczestnicy brawami okazali podziękowania i solidarność ze służbami, które w tym trudnym i niespokojnym czasie pracują przy granicy dla naszego dobra i bezpieczeństwa.

    Po uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcy miasta i gminy oraz zaproszeni goście udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu. Zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru „Ojczyzna” z Węgorzewa oraz Zespołu „Nadbiebrzańskie Nutki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu. Na koniec wszyscy uczestnicy wspólnie z Panią Agnieszką Panas- Instruktorem GOK śpiewali pieśni patriotyczne.

Galeria