1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Narodowe Święto Niepodległości

    11 Listopada 2019 roku obchodziliśmy 101 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Agnieszki w Goniądzu odprawioną przez księdza  proboszcza  Roberta Jacka Kollera w intencji Ojczyzny z udziałem chóru parafialnego.

    Po nabożeństwie mieszkańcy miasta i gminy, zaproszeni goście, harcerze i zuchy udali się pod pomnik w centrum miasta upamiętniający Odzyskanie przez Polskę Niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Przemówienie okolicznościowe z okazji Święta Niepodległości wygłosił Burmistrz Goniądza, a w intencji poległych odmówiono wspólną modlitwę. Pod pomnikiem delegacje uczestniczące w obchodach Święta Niepodległości złożyły wieńce i zapaliły znicze.

    Następnie Burmistrz Goniądza zaprosił wszystkich uczestniczących na ciepłą grochówkę i dalszą część uroczystości do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbył się okolicznościowy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Goniądzu a na zakończenie wszyscy uczestnicy śpiewali wspólnie pieśni patriotyczne.

    Organizatorami gminnych obchodów byli: Burmistrz Goniądza Grzegorz Andrzej Dudkiewicz i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Katarzyna Nowicka.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu obchodów 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę  Niepodległości w Goniądzu.

Galeria