1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Goniądzu – umowa z Wykonawcą podpisana!

    We wtorkowe popołudnie, ósmego czerwca w siedzibie Urzędu Miejskiego w Goniądzu popisano umowę na realizację projektu: Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Goniądz. W wyniku ogłoszonego postępowania o zamówienie publiczne, oferty złożyło trzech wykonawców, jednak najkorzystniejszą okazałą się oferta od podmiotu: INST-EL  J. A. Chancewicz z Sokółki. Wartość podpisanej umowy to 832.279,50 zł brutto.

Z firmą z Sokółki mieliśmy już okazję współpracować przy realizacji projektu z ubiegłego roku, gdy wymieniano stare oprawy oświetleniowe na terenie wiejskim naszej gminy. Tym razem Wykonawca skupi się na modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie miasta. Inwestycja obejmuje przygotowanie dokumentacji technicznej i uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, wymianę 391 szt. istniejących wyeksploatowanych i nieefektywnych opraw rtęciowych i sodowych na oprawy ze źródłami światła typu LED, budowę nowych punktów oświetlenia ulicznego (50 szt.) na terenie miasta oraz zainstalowanie i uruchomienie indywidualnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym.

Zadanie, polegające na wymianie starych opraw oświetleniowych na nowe typu LED, będzie idealnym uzupełnieniem zakończonych w zeszłym roku prac związanych z modernizacją oświetlenia na terenie wiejskim gminy. Inwestycja przyniesie realne oszczędności w budżecie (mniejszy pobór energii, mniejsze koszty konserwacji starych lamp), pozwoli na oszczędności nieodnawialnej energii pierwotnej i redukcję tzw. niskiej emisji, ale przede wszystkim rezultatem będzie poprawa jakości życia mieszkańców, ich komfortu i bezpieczeństwa.

Na realizację inwestycji pozyskano środki krajowe: z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie pół miliona złotych.

Galeria