1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

MiŁOŚnicy biegania po raz kolejny spotkali się w Goniądzu na Biebrzańskim Biegu Łosia

    18 czerwca br. z centrum Goniądza ruszyła VI edycja Biebrzańskiego Biegu Łosia o dystansie 10 km i III edycja Półmaratonu Biebrzańskiego o długości 21 km.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Biebrzański Park Narodowy, Gminę Goniądz, Nadleśnictwo Knyszyn, Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego oraz  Sławomira Moczydłowskiego i Tadeusza Dziekońskiego – zaprzyjaźnionych mieszkańców Goniądza.

    W obu biegach udział wzięło blisko 200 zawodników z różnych części kraju i nie tylko. W tym roku pogoda dla biegaczy była idealna co w pełni  pozwalało delektować się  piękną panoramą Doliny Biebrzy, otaczających pól, lasów i łąk.  

    Biebrzański Bieg Łosia to nie tylko sportowa rywalizacja zawodników z Polski i zagranicy. Jak sami powtarzają, przyciągają ich uroki przyrody biebrzańskiej, okolicznych lasów i cisza, dla której przybywają tutaj całymi rodzinami. Tegoroczna trasa półmaratonu pozwoliła przekroczyć biegaczom dwukrotnie most na rzece Biebrzy, czym byli bardzo zachwyceni.

    W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich,  biegom towarzyszył zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu - Jarmark Tradycyjnej Żywności, na którym można było kupić produkty regionalne.

Gratulujemy zawodnikom wspaniałych wyników  i dziękujemy za uczestnictwo – do zobaczenia za rok!

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Białystok i TVP 3.

Dziękujemy bardzo sponsorowi tytularnemu – Polskiej Grupie Energetycznej oraz sponsorom: Mlekpol Grajewo, Powiat Moniecki, MIR Broker- Broker Ubezpieczeniowy oraz Bank Spółdzielczy w Mońkach.

Ogromne słowa podziękowania kierujemy do osób i podmiotów, które przyczyniły się do organizacji biegu i zabezpieczenia trasy biegu - pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Goniądzu, Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu, Klewiance, Wólce Piasecznej, Downarach i Osowcu, a także policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, ratownikom z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Knyszyn, pracownikom i wychowankom Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu oraz Harcerzom z 7 Szczepu Drużyn Goniądzkich „Boanerges” i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Goniądzu.

 

Fotorelacja: Kulima Janusz, Nowicki Zbigniew
W załączeniu: List Marszałka Województwa Podlaskiego 18.06.2023.pdf

Galeria