1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego par z roku 2023

     Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. To szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz, ożywić wspomnienia wspólnego życia.

     W dniu 17 marca 2024r. swoje Złote Gody świętowało sześć par małżeńskich z Gminy Goniądz. Ten dostojny jubileusz rozpoczął się mszą świętą w intencji Jubilatów w Kościele pw. św. Agnieszki w Goniądzu, której przewodniczył ks. Robert  Jacek Koller.

     Po mszy świętej zaproszono Dostojnych Jubilatów wraz z rodzinami do Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu, gdzie zostali uhonorowani Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Goniądza Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego  wraz z  Przewodniczącym Rady Miejskiej w Goniądzu wręczyli Jubilatom kwiaty oraz pamiątkowe statuetki.
Burmistrz Goniądza pod adresem dostojnych Jubilatów skierował również  słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

     Po części oficjalnej przed zaproszonymi gośćmi z przygotowanym na tę okoliczność programem wystąpiły zespoły dziecięce Mikroklimat oraz Nadbiebrzańskie Nutki działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu.

Dostojnym Jubilatom składamy życzenia długich lat spokojnego życia, nieustającego zdrowia oraz radości z tego, co przynosi  kolejny dzień. Niech ten szczególny dla Państwa czas świętowania Jubileuszu będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Dostojni Jubilaci roku 2023

  1. Maria i Ryszard Czajkowscy
  2. Teresa i Tadeusz Grzegorzewscy
  3. Janina i Leopold Radomscy
  4. Barbara i Zygmunt Skubich
  5. Celina i Leszek Tyneccy
  6. Krystyna i Jan Wojtkielewicz

Galeria