1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Jubileusz 50 – lecia Pożycia małżeńskiego Par z roku 2022

     Złote Gody to rocznica niezwykła obchodzona w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście.

     W dniu 26 marca 2023 swoje Złote Gody świętowało pięć par małżeńskich z Gminy Goniądz. Ten piękny jubileusz rozpoczął się mszą świętą w intencji Jubilatów w Kościele pw. św. Agnieszki w Goniądzu, której przewodniczył ks. Robert Jacek Koller.

Po mszy w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu, uhonorowano szanownych Jubilatów Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Goniądza Grzegorz Andrzej Dudkiewicz. Pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali zostały także wręczone kwiaty oraz pamiątkowe statuetki. Oprawę muzyczną uroczystości uświetniły dziecięce zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu Mikroklimat,  Nadbiebrzańskie Nutki oraz Zespół Pieśni i Tańca Biebrza.

Dostojnym Jubilatom składamy życzenia długich lat spokojnego życia, nieustającego zdrowia oraz radości z tego, co przynosi  kolejny dzień. Niech ten szczególny dla Państwa czas świętowania Jubileuszu będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Dostojni Jubilaci roku 2022

  1. Barbara i Henryk Jeleniewscy
  2. Wacława i Jan Hryniewiccy
  3. Lucyna i Tadeusz Pawełkowscy
  4. Marianna i Tadeusz Wilczewscy
  5. Krystyna i Romuald Wysoccy

Galeria