1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Informacja odnośnie wywiadów telefonicznych - Narodowy Spis Powszechny 2021

Dzwoni do Ciebie ktoś z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99? Odbierz koniecznie, to rachmistrz spisowy chce przeprowadzić z Tobą wywiad telefoniczny. Dzięki tej rozmowie spełnisz swój obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Rachmistrz przedstawia się z imienia i nazwiska, poda nazwę urzędu, z którego dzwoni, cel rozmowy oraz inne wymagane prawem informacje (m.in. dot. RODO).

Tożsamość rachmistrza możesz sprawdzić w trakcie trwania rozmowy na stronie https://spis.gov.pl. Wystarczy kliknąć „Sprawdź tożsamość rachmistrza”, a następnie wprowadzić imię i nazwisko rachmistrza oraz 3 znaki numeru jego identyfikatora wskazane przez formularz (poda Ci je rachmistrz).

Dodatkowo, w trakcie rozmowy z rachmistrzem możesz poprosić go o podanie jednej - dowolnie wybranej przez Ciebie, cyfry z pięciu ostatnich cyfr Twojego numeru PESEL.

Jeśli dane się zgadzają, możesz śmiało rozpocząć spis. Informacje, które podajesz rachmistrzowi są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna.

Dowiedz się więcej: https://bit.ly/37fUpyR