1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Granty OZE dla mieszkańców gminy Goniądz – Zarząd Województwa Podlaskiego zwiększył środki na inwestycje w zieloną energię!

    Dzięki pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego, który na ostatnim posiedzeniu dnia 27 lipca br. po raz kolejny zwiększył pulę konkursu na dofinansowanie inwestycji wykorzystujących energię słoneczną, mieszkańcy gminy Goniądz mogą liczyć na kolejne środki unijne. Decyzją Zarządu Województwa pulę środków zwiększono o niemal 38 mln zł!

Jak podkreślił Marszałek Artur Kosicki decyzja o przyznaniu unijnych pieniędzy wynika z konieczności wspierania inwestycji, które chronią środowisko. Dzięki zwiększonemu budżetowi konkursu dotacje na OZE trafią do mieszkańców kolejnych 35 podlaskich gmin, w tym do gminy Goniądz. Dodatkowe pieniądze są wynikiem przesunięcia pieniędzy z budżetów innych konkursów kończącego się już programu regionalnego.

Projekt gminy Goniądz, który oceniono pozytywnie pod kątem tak formalnym, jak i merytorycznym pierwotnie znalazł się na liście rezerwowej, jednak obecnie – po zwiększeniu ww. środków – jest na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania. W Urzędzie Miejskim w Goniądzu trwają już prace nad przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów do podpisania umowy o dofinassowanie. Umowa pomiędzy Gminą a Województwem Podlaskim ma zostać podpisana w sierpniu br. To oznacza, że jeszcze przed zakończeniem 2021 roku mieszkańcy naszej gminy będą mogli wziąć udział w projekcie, który zakłada montaż 71 mikroinstalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii (63 instalacje fotowoltaiczne i 8 instalacji kolektorów słonecznych).

Więcej informacji: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/fundusze_europejskie/ponad-40-mln-dla-podlaskich-gmin-na-produkcje-zielonej-energii.html