1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE "Rowerem Przez Polskę"

Informacja organizatora:

Na VI etap cyklu z serii „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zapraszamy na Podlasie! Po 2 latach przerwy na swych rozległych włościach znów ugości nas kameralny Goniądz, usytuowany niezwykle malowniczo na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego. Z naszym rajdem zawsze chcieliśmy tu przyjechać wiosną, gdy w pobliskich stawach woda stoi jeszcze wysoko i cała okolica wygląda wprost zjawiskowo (ale jakoś się nie składało i zdążaliśmy dopiero końcem lata). Na zachętę i pobudzenie wyobraźni polecamy wirtualny spacer, a w zasadzie przelot: http://multimedialnespacery.pl/goniadz/spacer.html

Goniądz leży leciutko na uboczu przecięcia się szlaków z Białegostoku do Ełku i z Łomży do Augustowa. Okoliczne tereny charakteryzują się generalnie płaskim ukształtowaniem, choć rozłożyste pola i łąki zielenią się również na łagodnych wzniesieniach. Przebiegająca tamtędy Kotlina Biebrzańska – czyli długa na ponad 100 km rzeczna dolina z rozległymi bagnami i torfowiskami – jest jedną z największych ostoi dzikiej przyrody w Europie. Rozlewiska Biebrzy to prawdziwe królestwo ptaków, z kolei na prowadzącym „puszczą” 33-kilometrowym odcinku Carskiej Drogi z łatwością można spotkać łosia (a także żubronie).

Przewidujemy wytyczenie 3 tras o różnej długości:
=> podróżnicza (200km): www.strava.com/routes/2809396585593710224
=> sportowa (120km): www.strava.com/routes/2809543590556725904
=> rekreacyjna (75km): www.strava.com/routes/2809543713525258608

Powyższe plany tras mogą jeszcze ulec niewielkim zmianom, a potwierdzone zostaną w komunikacie organizacyjnym na kilka dni przed rajdem.

REJESTRACJA => www.rajdydlafrajdy.pl/zapisy
(aby oszczędzić czasu Wam i nam GORĄCO PROSIMY, żeby poświęcić 2 minuty i zapoznać się z treścią tej strony 🙏 🙂 )

Szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na naszych stronach i na kanałach społecznościowych. O wszystkim będziemy informować za pośrednictwem profilu na FB, poprzez klub na Stravie czy przez Instagrama – aby być na bieżąco wystarczy dołączyć, polubić, a przynajmniej obserwować 😉

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/167094378168157

www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy