1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Gmina Goniądz z dofinansowaniem w projekcie "Cyfrowa Gmina"

    Wczoraj (27.09.2021 r.) w Augustowie odbyła się konferencja dotycząca inauguracji programu „Cyfrowa Gmina”, na której wystąpił sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Janusz Cieszyński oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Adam Andruszkiewicz. Dzięki rządowemu programowi do samorządów województwa podlaskiego ma zostać skierowana kwota około 26 mln zł. Pieniądze trafią w trzech turach, a pierwszy naborów wniosków rozpocznie się 18 października.

Gmina Goniądz, reprezentowana przez Burmistrza Grzegorza Andrzeja Dudkiewicza otrzymała promesę w wysokości 146 910,00 zł.

Konkurs „Cyfrowa Gmina” skierowany jest do wszystkich gmin w Polsce. Samorządy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych, które będą mogły przeznaczyć na cyfryzację urzędów i podległych jednostek poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, zdalnej pracy i edukacji oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. Jak mówił minister Janusz Cieszyński, program jest formą subwencji zależnej od liczby mieszkańców i współczynnika zależnego od wysokość dochodów podatkowych.

Po konferencji i wręczaniu symbolicznych czeków, odbyło się krótkie szkolenie dotyczące cyberbezpieczeństwa, na którym omówiono niebezpieczne działania w sieci skierowane przeciwko ludziom i instytucjom, takie jak phishing, ataki typu ransomware czy popularne oszustwa „na blika”.

Galeria