1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Dożynki wojewódzkie

10 września w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie odbyły się Dożynki Wojewódzkie zorganizowane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto m.in. konkurs na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” a na przybyłych gości czekały m.in.  wystawy płodów rolnych, jarmark produktów lokalnych,  występy artystyczne i atrakcje dla dzieci.

Tegoroczne wojewódzkie święto plonów zostało połączone z drugą edycją Podlaskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich podczas którego można było skosztować regionalnych przysmaków, ale także obejrzeć wspaniale przygotowane stoiska. Te najpiękniejsze zostały nagrodzone w konkursie na „Najpiękniejsze stoisko dożynkowe przygotowane przez KGW”.

Gminę Goniądz reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Klewiance - za co ogromnie Paniom i Panom dziękujemy i gratulujemy.

 Dożynki zainaugurowały tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa w województwie podlaskim, obchodzone co roku w krajach członkowskich Unii Europejskiej a ich celem jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego.

Galeria