1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

„CHEMICZNA ZMIANA NASTROJU” – SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

    W dniu 7 marca 2024 roku, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu wraz z wychowawcami wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu, na spektakl profilaktyczny o charakterze edukacyjnym, z zakresu profilaktyki zdrowia, pod tytułem „Chemiczna zmiana nastroju, kontra pozytywne emocje bez dopalaczy”.

    „Chemiczna zmiana nastroju” to podróż po krainie uzależnienia. Spektakl opowiadał historię osób uzależnionych - od wejścia w nałóg, aż do konsekwencji, jakie ze sobą niesie. Spektakl był połączony z warsztatami dla młodzieży, która dowiedziała się nie tylko tego, czym jest uzależnienie, jak do tego dochodzi, że stajemy się osobą uzależnioną, ale też, co robić, żeby nie sięgać po te środki, aby nie zmieniać swojego nastroju chemicznymi środkami. Ważne jest poszukiwanie swoich pasji i realizacja marzeń.

    Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest również, jednym z priorytetowych działań Policji. Dlatego edukacja w zakresie rozpoznawania u dzieci niepokojących symptomów i poszukiwaniu skutecznej pomocy to tematy, jakie funkcjonariusze monieckiej Policji, poruszają w trakcie spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą na terenie Gminy Goniądz.

Spektakl profilaktyczny został sfinansowany ze środków GKRPA w Goniądzu.

Grzegorz Mocarski

Przedstawiciel GKRPA

Galeria