Za nami kolejna edycja Biebrzańskich Targów Twórczości i Sztuki Ludowej, które odbyły się dnia 5 maja br. na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu a zorganizowane zostały przez Biebrzański Park Narodowy, Gminę Goniądz i Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu.

W tym roku w targach udział wzięło około 80 wystawców: twórców ludowych, rękodzielników i producentów zdrowej żywności z Podlasia i sąsiednich regionów. Biebrzańskie Targi to okazja dla twórców z regionu, by mogli wystawić swoje produkty i prace, uświadamiają społeczności jak wielkim bogactwem kulturowym i przyrodniczym cieszy się i może chwalić  Dolina Biebrzy, zaś celem targów jest promowanie tego dziedzictwa. Biebrzańskie Targi to nie tylko okazja do wyjątkowych zakupów, to także rozmowy z producentami zdrowej żywności i rękodzieła, czego doświadczył goszczący u nas w tym dniu Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pan Stefan Krajewski. Podczas wydarzenia na scenie zaprezentowali się  lokalni artyści z ludowym śpiewem i tańcem a  na stoisku Biebrzańskiego Parku Narodowego rodziny z dziećmi brały udział w warsztatach i zabawach o tematyce przyrodniczej.

Dziękujemy wszystkim Gościom i Wystawcom za Państwa obecność. Słowa podziękowania kierujemy także do tych, którzy są z nami we wszystkich ważnych wydarzeniach z życia gminy: harcerzom z 7 Szczepu Drużyn Goniądzkich "Boanerges", strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Goniądzu, pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, dzieciom, młodzieży i instruktorom działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu a także pracownikom Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji.

 

Fotorelacja: Piotr Tałałaj – Biebrzański Park Narodowy

Galeria