1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Gmina

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Gminy Goniądz

Burmistrz Goniądza informuje, że od środy, 05 maja 2021 r. rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych maseczek jednorazowych dla mieszkańców Gminy Goniądz, przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

  1. Mieszkańcy miasta Goniądz, mogą odebrać swoje maseczki w wejściu frontowym „A” Gminnego Ośrodka Kultury ul. Stary Rynek 23. Maseczki poukładane są w kartonach i pakowane w zestawach dla: 1 osoby, 2 osób, 3 osób, 4 osób i 5 osób. 
  2. Każdy mieszkaniec wsi lub osady będzie mógł odebrać swoje maseczki, zgłaszając się do sołtysa miejscowości. Maseczki będą wydawane do wyczerpania zapasów, w ilości 4 sztuk na jednego mieszkańca.
  3. Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadbiebrzańskie Wzgórza w Goniądzu”, będą mogli odebrać maseczki, zgłaszając się do biura Spółdzielni.

Maseczki dla jednej rodziny, może odebrać jej przedstawiciel, nie ma konieczności, aby każdy członek rodziny stawiał się osobiście. Zachęcamy także do tego, aby osobom starszym i schorowanym udzielić pomocy i odebrać maseczki w ich imieniu.

Odbioru maseczek nie kwitujemy.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z decyzją rządu na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust. Można to robić wyłącznie przy pomocy maseczki. Maseczki nosimy m.in. w środkach komunikacji, punktach handlowych, zakładach pracy, kościołach i budynkach użyteczności publicznej.