W niedzielę, 30 września 2018 r., w Gminie Goniądz świętowano jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, popularnie zwany „Złotymi Godami”. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Goniądzu, którą w intencji Jubilatów odprawił ks. proboszcz Grzegorz Pigiel. Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, w której wraz z parami małżeńskim i ich rodzinami, uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Goniądz – Mariusz Ramotowski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Krzysztof Harasiuk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Marta Hryniewicka.
Pamiątkowe „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wręczył pan Mariusz Ramotowski Burmistrz Goniądza Państwu: Jadwidze i Czesławowi Bogdan, Barbarze i †Antoniemu Czajkowskim, Irenie i Edwardowi Czeczot, Alicji i Czesławowi Kochanowskim, Danucie i Mirosławowi Kuczyńskim, Janinie i Ryszardowi Okrasińskim, Krystynie i Tadeuszowi Okulskim, Janinie i Antoniemu Szklano, Jadwidze i Eugeniuszowi Szklanko.
Burmistrz Mariusz Ramotowski podziękował Jubilatom za trud włożony w budowanie założonej pół wieku temu rodziny, wychowanie dzieci i uczciwe życie oraz za wkład w rozwój Gminy. Uroczystość uświetnił koncert zespołu wokalnego Nadbiebrzańskie Nutki, działającego w Ośrodku Kultury.    
 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-10-01

Wydrukuj