24 września w Gminie Goniądz obchodzono jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, popularnych „Złotych Godów”. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele parafialnym o godz. 12, którą w intencji Jubilatów odprawił: ks. Grzegorz Pigiel. Po zakończeniu nabożeństwa Dostojni Jubilaci i ich rodziny udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Goniądz – Mariusz Ramotowski, Przewodniczący Rady Miejskiej – Krzysztof Harasiuk i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego - Marta Hryniewicka.
Burmistrz Mariusz Ramotowski, zwracając się do Dostojnych Jubilatów, podziękował im za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny, wychowanie dzieci i uczciwe życie. W dalszej części burmistrz odznaczył „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”: Zofię i Józefa Kacprzak (Osowiec-Twierdza), Irenę i Kazimierza Kuczyńskich  (Płochowo), Marię i Eugeniusza Kuczyńskich (Płochowo), Teodozję i Tadeusza Krysztopa (Klewianka), Stanisławę i Czesława Mersckich (Białosuknia),  Ilonę i Stanisława Poniatowskich (Osowiec-Twierdza), Zdzisławę i Ryszarda Skubich (Goniądz), Halinę i Ryszarda Szymkiewicz (Osowiec), Janinę i Ireneusza Waśniewsckich (Wólka Piaseczna), Krystynę i Józefa Wiercioch (Goniądz), Alicję i Aleksandra Zyskowskich (Osowiec),  Eugenie i Kazimierza Zyskowskich (Osowiec) przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, upominki, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej Dostojni Jubilacji zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek.
Całość uroczystości uświetnił „Jubileuszowy Koncert” przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury.
 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-09-25

Wydrukuj