Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Rudka pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców gminy na Jesienne Targi Ogrodnicze „Jesień w Sadzie i Ogrodzie” i Targi Leśne „Las i My”, które odbędą się 7-8 października w Szepietowie. Jest to niebywała okazja dla wszystkich miłośników ogrodnictwa, do zapoznania się z nowymi trendami w branży, lub też zrobienia zakupów na kończący się sezon. Jak co roku oprócz możliwości zapoznania się z ofertą handlowa wystawców, można będzieposzerzyć swoją wiedzę dzięki poradom udzielanym przez sprzedawców. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował wykłady na różne tematy związane z szeroko pojętym ogrodnictwem. Poza tym wszyscy uczestnicy będą mieli do dyspozycji mnóstwo dodatkowych atrakcji.Zostaną rozstrzygnięte konkursy, będzie można śledzić występy zespołów ludowych oraz zaopatrzyć się w produkty regionalne i ekologiczne.
Leśnicy również zapewnią przyjemne i efektywne spędzenie czasu. Oprócz wykładów na tematy leśne, będzie wiele atrakcji, między innymi pokazy pracy maszyn wielooperacyjnych, pokazy sokolnictwa, a dla interesujących się kulinariami - potrawy z dziczyzny przygotuje Grzegorz Russak.
7-8 października zapraszamy do Szepietowa - naprawdę warto.
Krzysztof Kuteszko
PODR Szepietowo
Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” Targi Leśne „Las i My” 7-8 października 2017 r.
PROGRAM
SOBOTA, 7 października
10.00     Otwarcie Targów (tereny wystawowe)
11.00     Konferencja: „Usługi leśne w lasach prywatnych” (budynek główny, sala nr 4)
- „Nadzór nad gospodarką w lasach prywatnych w Nadleśnictwie Rudka” -Sylwester Kowalczuk, Nadleśnictwo Rudka
- „Możliwości i ograniczenia świadczenia usług leśnych w lasach prywatnych” - Kazimierz Antowski, Polski Związek Zrzeszeń Leśnych; Włodzimierz Pędziwiatr, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych
- „Zakłady Usług Leśnych, a lasy prywatne” - potencjał ludzki i sprzętowy polskich przedsiębiorców leśnych w kontekście jego wykorzystania przez prywatnych właścicieli
lasów” -Rafał Jajor, Nowa Gazeta Leśna
- „Rynek usług leśnych w lasach prywatnych” - Piotr Gołos,Instytut Badawczy Leśnictwa
 
NIEDZIELA, 8 października
10.00     Sztafeta Drwali
10.00     Konferencja: „Współczesne zagrożenia w polskim pszczelarstwie”- Mariusz Chachuła,Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli (ośrodek szkoleniowy)
10.00     Wykład: „Wyznaczanie zbioru i traktowanie pozbiorcze jabłek” -Urszula Ogłozińska, Jumirpol(budynek główny, sala nr 4)
11.00     Wykład: „Terapia w ogrodzie” - Beata Płoszaj-Witkowska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)
12.00     Wykład: „Regionalizm i estetyzacja obszarów wiejskich” -Mariusz Antolak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)
12.30     Rozstrzygnięcie konkursów:Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta, Hit Targów Ogrodniczych, Hit Targów Leśnych „Las i My”
13.00     Ogłoszenie zwycięzców turnieju o „Srebrną Siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka i Sztafety Drwali
W programie również:
Najnowsze technologie w leśnictwie; pokazy maszyn wielooperacyjnych;
pokazy sokolnictwa (niedziela); doradztwo rolnicze i leśne; pokaz kulinarny Grzegorza Russaka
z degustacją dziczyzny; pokaz królików rasowych; pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego; występy zespołów artystycznych; produkty regionalne i ekologiczne
 
Zwiedzanie stoisk, oferta targowa – godz. 9.00 – 16.00
 
 
 
plakat_lasy
plakat a4_druk kopia

 

Opublikowano: 2017-10-03

Wydrukuj