8 października br. w sali widowiskowej GOK w Goniądzu odbyła się XIII „Seniorada” – przegląd artystyczny seniorów powiatu monieckiego. Tegoroczna „Seniorada” nawiązywała do morza, marynarzy i wszystkiego co związane jest z wodą. W spotkaniu wzięło udział blisko 130 osób.
Uczestników powitała Dyrektor GOK w Goniądzu, Pani Katarzyna Nowicka. Wśród przybyłych gości byli: Poseł na Sejm – p. Mieczysław Kazimierz Baszko, Starosta Moniecki – p. Andrzej Franciszek Daniszewski, Burmistrz Goniądza – p. Mariusz Ramotowski.
Przed występami artystycznymi zespołów, przedstawiciele władz oraz przewodniczący Zarządu PZERiI w Mońkach – p. Józef Popowski, podziękowali dotychczasowej przewodniczącej Koła Emerytów w Goniądzu – p. Leontynie Pełszyńskiej, za wieloletnią działalność na rzecz seniorów z Gminy Goniądz.
W przeglądzie wzięły udział zespoły i soliści: Leontyna Pełszyńska z Goniądza, Grupa Teatralna Pełnoletni z Goniądza, Zespół „Tęcza” oraz Zespół „Trzciannianki” z Trzciannego, Kapela Mietka Buraka z Krypna, Zespół „Kądzielnice” z Jaświł, Zespół „Biebrzanie” z Dolistowa, Zespół „Pogodna Jesień” oraz Zespół „Wrzosy” z Moniek, duet Maria Znoińska i Kazimierz Połonowicz z Goniądza oraz Kapela Pana Głódzia z Moniek.
Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na wspólną biesiadę taneczną.
Spotkanie artystyczne seniorów powiatu monieckiego „Seniorada” zostało współfinansowane ze środków powiatu monieckiego.

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-10-10

Wydrukuj