Wigilia Narodów.

Na tegorocznej Wigilii Narodów gościliśmy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Kościerzyna. Zespół ma ponad 40 letnią historię. Grupa podróżuje po całym świecie reprezentując swoje miasto i Kaszuby na konkursach i przeglądach, sięgając po najwyższe laury. Na naszej scenie zaprezentowali kaszubskie tańce, muzykę i śpiew oraz zwyczaje i tradycje obchodów Bożego Narodzenia. Publiczność miała okazję spróbować kaszubskich potraw wigilijnych takich jak: „brzôdowᾰ zupa” czyli zupa owocowa z suszu i wiśni z kompotu z lanymi kluskami oraz smażony śledź w zalewie octowej ze swojskim chlebem i masłem.

Po zakończonym koncercie, tradycyjnie Burmistrz Goniądza, Pan Grzegorz Andrzej Dudkiewicz, złożył życzenia i zaprosił wszystkich do podzielenia się opłatkiem.

Wigilia Narodów była okazją do uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu Gminnego Ośrodka Kultury na „Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”. Nagrody otrzymały: Zuzanna Pełszyńska, Natalia Sokołowska, Klaudia Łazowska, Elżbieta Pełszyńska oraz Janina Trzaska. Serdecznie gratulujemy.

Imprezę zakończył występ uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Goniądzu, którzy pod opieką Pani Alicji Radziwon oraz Magdaleny Grycio, przygotowali bożonarodzeniowe jasełka.

Impreza współfinansowana była ze środków Powiatu Monieckiego.
 

Izabela Gudel
 
Więcej zdjęć na stronie GOK w Goniądzu: http://goniadz.naszgok.pl/n,wigilia-narodow-5

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-12-17

Wydrukuj