SENIORADA 2018

7 października 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu odbył się przegląd artystyczny seniorów z powiatu monieckiego pn. „XIV Seniorada”. Celem imprezy jest  aktywizacja seniorów do działań artystycznych na terenie swoich gmin, popularyzacja różnych form spędzania wolnego czasu, wymiana kulturalna w poszczególnych ośrodkach kultury, integracja seniorów poprzez nawiązywanie nowych znajomości oraz dobra zabawa.  Tegoroczna impreza odbyła się w klimacie kultury cygańskiej, o czym świadczyły dekoracje, stroje oraz utwory wykonywane przez zespoły.

Otwarcia „Seniorady” dokonał  Burmistrz Goniądza – Pan Mariusz Ramotowski, witając przybyłych gości. Wśród nich byli: Przewodniczący PZEIiI w Mońkach –  Pan Jerzy Grądzki, oraz były Przewodniczący –  Pan Józef Popowski, Dyrektor Domu Kombatanta w Mocieszach – Pani Katarzyna Zamojtuk-Sak,  Przewodnicząca Klubu Seniora w Goniądzu – Stanisława Szczepkowska oraz była Przewodnicząca – Pani Leontyna Pełszyńska, Prezes PZERiI w Knyszynie – Pan Mieczysław Piasecki. Burmistrz podziękował  seniorom za ich wieloletnią działalność na rzecz kultury naszego regionu oraz życzył zdrowia, dalszego rozwijania pasji i spełniania marzeń artystycznych. Prowadząca imprezę, Pani Dorota Zielińska, złożyła podziękowania organizatorom „Seniorady”, którym był Urząd Miejski w Goniądzu  i Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu przy współfinansowaniu Starostwa Powiatowego w Mońkach.

W prezentacjach wzięły udział zespoły i soliści: zespół „Pogodna Jesień” oraz zespół „Wrzosy” z MOK w Mońkach, grupa teatralna „Pełnoletni” z GOK w Goniądzu, zespół „Tęcza” oraz zespół „Trzciannianki” z GOK w Trzciannem , solistka  z zespołu „Kądzielnice” – Pani Regina Gilewska oraz zespół „Biebrzanie” z GOK w Jaświłach, duet „Ty i ja” – Maria Znoińska i Kazimierz Połonowicz z Goniądza oraz „Seniorzy znad Biebrzy” z Goniądza. Dom Kombatanta w Mocieszach wystawił dwóch artystów. Pan Mirosław Dębski zaprezentował swoje prace plastyczne wykonywane metodą wyklejankową, a Pan Mieczysław Różycki zaśpiewał solo. Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Imprezę dopełniła wspólna biesiada muzyczno-taneczna , a w niej ciekawe niespodzianki w postaci gawęd oraz humorystycznych wierszyków. W spotkaniu wzięło udział blisko 130 osób.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Andrzejowi Malinowskiemu za wieloletnią współpracę z GOK w Goniądzu i wykonywanie relacji filmowych oraz fotograficznych z wydarzeń kulturalnych Gminy Goniądz.
 
Cała galeria zdjęć dostępna jest na stronie: http://goniadz.naszgok.pl

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-10-08

Wydrukuj