Informujemy, że na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu został zrealizowany projekt pn.: ,,Przebudowa i urządzenie plaży na terenie stanicy wodnej”.

               Zadanie zostało dofinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Poddziałanie „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w zakresie „Budowa lub przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej". Kwota dofinansowania wyniosła 142 514,00 zł. Wydatki kwalifikowane - 223 973,41 zł.
               W ramach w/w projektu została przebudowana oraz urządzona plaża oraz tereny rekreacyjne na terenie Miejskiego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Goniądzu, a w szczególności:
- uporządkowanie istniejącego placu zabaw wraz z uzupełnieniem o małą architekturę,
 - przebudowa boiska wielofunkcyjnego piaszczystego do gry w siatkówkę o wymiarach 16,0m x 8,0m oraz gier zespołowych piłka plażowa itp.
- budowa boiska do kometki o wymiarach 13,40m x 7,10m,
- budowa kącika fitness z dwoma urządzeniami,
- budowa altany,
- budowa sauny typu „ruska bania”,
- budowa dwóch małych altanek biesiadnych,
- oraz przeniesiono istniejącą wiatę na kajaki.
               Kończący się sezon wakacyjny z całą pewnością udowodnił, że były to trafione inwestycje, a liczba osób korzystających, z atrakcji, jakie dostępne były w tym sezonie na terenie MOWiR w Goniądzu, przeszła najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że zarówno mieszkańcy gminy Goniądz, jak również osoby przebywające na terenie naszej gminy, tak chętnie korzystają z atrakcji przygotowanych na plaży miejskiej w Goniądzu.

Burmistrz
Mariusz Ramotowski

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-08-28

Wydrukuj